Tady jsteJak získám lepší výnos konopí s hybridním vigorem?

Jak získám lepší výnos konopí s hybridním vigorem? 

Prosím, přečtěte si aktualizovanou (a daleko rozsáhlejší) verzi tohoto článku o křížení tady:

http://www.pestujtejednoduse.cz/advanced-breeding-techniques

 


 

Když zkřížíte svě rozdílné odrůdy (čím více geneticky odlišné tím lépe) konopí, výsledná semena mají něco co je známo jako hybridní vigor. Je tu i článek na wikipedii kdyby vás to zajímalo. 

 

Jak vytvoříte dvě geneticky odlišné odrůdy z hybridního vigoru?

Napřed vyšlechtíte samičí rostlinu za použití feminizační metody. Pak vezmete tuto samo-nakříženou samičí rostlinu a zkřížíte ji z highly inbred samčí rostlinou rozdílné odrůdy.

 

Hybridní vigor, zdá se se uplatňuje jen na tuto první generaci semen. Tato semena jsou známa jako F1 (první generace křížení) semena.

Následující generace po první už nevykazují známky hybridního vigoru pokud tedy nejsou zkříženy s jinými odrůdami. Komerční pěstitelé kukuřice také vyžívají výhody stejného mechanismu pro produkci hybridního maize ze dvou rozdílných odrůd kukuřice; výsledná semena mají vyšší výnosy než volně opylené.

Můžete také využít této dobře zdokumentované výhody přírody. Rostliny konopí, první generace semen z hybridu vytváří rostliny, které mají asi o 25% vyšší výnosy než semena produkovaná ze dvou rostlin stejné odrůdy. Křížením dvou rozdílných odrůd konopí z F1 semen (abyste dosáhli hybridního vigoru) je často více časově a prostorově výhodnou cestou pro hobby pěstitele jak využít jejich čas narozdíl od toho když se snaží vyšlechtit svoji vlastní odrůdy. Dokud budete křížit rostliny, které mají hodně rozdílnou genetiku, budete mít také F1 hybridní semena.

Další nesmírně důležitou věcí na kterou pamatovat když křížíte dvě rozdílné rostliny je začít s dvěma skvělými genetikami. Můžete jednoduše najít semena, která se hodí vašim potřebám a rozpočtu online a která budou produkovat skvělé rostliny. Někdy můžete koupit F1 feminizovaná semena online, takže budete mít výhodu hybridního vigoru aniž byste museli vynakládat úsilí na křížení svých vlastních rostlin . 

Dalším problémem při křížení je, že většina lidí se nechce zaobírat samčími rostlinami konopí (proč?). Ovšemže, můžete vlastně jednoduše vytvořit vaše vlastní feminizovaná (všechny-samice) semena doma tím že zkřížíte dvě samičí rostliny. To znamená že nemusíte nikdy znova zacházet se samci, ale stále můžete produkovat F1 semena nebo dokonce vytvořit vlastní odrůdy. Tato stránka má více informací o levném a jednoduchém způsobu jak zkřížit dvě samičí rostliny a produkovat vlastní feminizovaná semena doma.

 

Tags

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist