Tady jsteJak Vytvořit Vaše Vlastní Feminizovaná Semena

Jak Vytvořit Vaše Vlastní Feminizovaná Semena


Vytvoření Feminizovaných Semen Konopí Doma je Jednoduché!
(Jak Zkřížit Dvě Samičí Rostliny Dohromady Pro Semena)

od Nebula Haze

Už vás někdy zajímalo jak tyto konopné seedbanky dělají feminizovaná semena? Když "feminizujete" semeno, znamená to, že v podstatě zajistíte, aby výsledná rostlina byla samičího pohlaví. Většina pěstitelů chce mít jen samičí rostliny, protože jen samice jsou ty, které produkují palice/květy. 

V podstatě je velmi jednoduché feminizovat vlastní semena a můžete jednoduše vytvořit vlastní feminizovaná semena doma za použití následující techniky.

"Feminizované" semínko znamená všechny semena samičí, nebo jinak konopná semena kde 99.9% výsledných rostlin bude samičích a porostou na nich tak ceněné palice konopí. Když máte všechny rostliny samičí, nepotřebujete samozřejmě vyhazovat pryč rostliny, které jsou samci (samčí rostliny neprodukují palice, jen pyl).

Jak Vytvořit Feminizovaná Semena Konopí

Základní myšlenka je mít dvě samice konopí, které vytvoří semena mezi sebou. Se dvěma ženskými rodiči, výsledná rostlina bude také samičí.

Tajemstvím je speciální substance známá jako "koloidní stříbro" která zjednodušeně znamená vodu, která má v sobě opravdové  rozpuštěné stříbro. Můžete vyrobit koloidní stříbro doma (instrukce níže) pomocí generátoru koloidního stříbra, nebo můžete koloidní stříbro zakoupit v obchodech se zdravou výživou nebo online (někteří lidé to pijí).

Z nějakého důvodu, když je samičí rostlina vystavena vlivu koloidního stříbra během brzké fáze květu, všechny vystavené části, na kterých by normálně rostly THC-obložené palice namísto toho vytvoří samčí "koule" nebo vakové sáčky. Tato část rostliny "zmaskuluje". 

Věda: Určitá koncentrace stříbrných iontů ve vodě v podstatě účinkuje jako etylenový inhibitor / antagonist na rostlině, což ji donutí vytvořit pylové vaky namísto samičích palic. 

Pyl vyprodukovaný z těchto speciálních vaku může být použit na opylení samičí rostliny. Krom toho, že obojí pyl i palice pocházejí ze samičích rostlin, máte svě samičí rodičovské rostliny tvořící feminizovaná semena konopí.

Kde získám koloidní stříbro? Instrukce a informace níže.

Nechte mě to pro vás rozebrat podrobněji: 

Posbírejte Pyl ze Samičích Rostlin

Krok 1: Přepnete jednu samičí rostlinu do fáze květu tím, že změníte světelný rozvrh na 12-12 (12 hodin světla, 12 hodin úplné tmy každý den).

Krok 2: Důkladně poprašte samičí části tam, kde chcete nechat vyrůst pylové vaky s roztokem koloidního stříbra každý den. Postřik provádějte až do doby než rostlina začne tvořit samčí "vaky" plné pylu, obvykle to začne po 10-14 dnech. 

Nepotřebujete poprašovat koloidním stříbrem jakmile se vaky zformují. Můžete zvolit jen část rostliny a jen části, které budou poprášené koloidním stříbrem se změní. 

Ovšemže, není bezpečné používat palice, které přijdou do styku s koloidním stříbrem, takže buďte opatrní aby se stříbro nedostalo na části rostlinit, které plánujete přímo kouřit nebo konzumovat.

Kde Si Opatřit Koloidní Stříbro:

  1. Kupte si Přípravené-k-Užití Koloidní Stříbro: Můžete zakoupit koloidní stříbro, která už je připraveno a může se rovnou použít. Pokud kupujete koloidní stříbro, zkuste najít verzi, která má alespoň 30 PPM (částí ku milionu - parts per million) stříbra. Ovšem, zakoupení Koloidního Stříbra, které už je připravené může být nákladné pokud se chystáte mít spoustu semen.

  2. Kupte Generátor Koloidního Stříbra: Levnější dlouhodobá záležitost je koupit generátor koloidního stříbra, takže můžete vytvářet nekonečné zásoby. Tento kit bývá opatřen vším co potřebujete včetně stříbra. Vše co potřebujete vy, je jen voda a nádoba na ni.

  3. Vytvořte si Vlastní: Můžete vyrobit svůj vlastní generátor koloidního stříbra doma. Následující diagram (http://growweedeasy.com/sites/growweedeasy.com/files/how-to-make-colloidal-silver-generator-to-make-feminized-cannabis-seeds.jpg) should znázorňuje vše co potřebujete udělat.

How to Make Colloidal Silver at Home
Klikněte pro Náhled

 

Krok 3: Počkejte dokud nebudou pylové váčky připravené. Nechte je nafouknout jako prázdný balón. Sami poznáte že jsou připraveny, protože budou vypadat že každou chvíli prasknou a listová ochrana kolem nich začne praskat.

Krok 4: V tomto bodě, opatrně odeberte pylové váčky a umístěte je na chladné suché místo asi na týden a nechte jej usušit.

Krok 5: Umístěte vaky do malého zapínacího pytlíku. Pyl se dostane ven když s ním trošku zatřesete, nebo můžete zkusit rozříznout vaky manuálně a vysypat obsah dovnitř. 

Jak Uchovat Pyl: Vlhkost je vaším úhlavním nepřítelem při uchování pylu. To je důvod proč zdvonjnásobuji množství prášku přidáním běžné mouky. Ta zachytí v sobě jakoukoliv vlhkost a jako bonus navíc činí proces samotného opylení jednodušší. Ztrojnásobím objem mixu s moukou a dám to do mražáku se jmenovkou, takže vím odkud z jaké rostliny pyl pochází. Pomocí této metody, pyl může být uchován až na rok nebo ještě déle. 

Použijte Feminizovaný Pyl pro Opylení Jiné Samice

Krok 6: Když vámi zvolená matka je asi 2-3 týdny ve fázi květu, vezměte štětku a 'namalujte' váš feminizovaný pyl na palice a větve které chcete mít opylené. Jen ty palice, které přijdou do styku s pylem začnou tvořit semena. Můžete zvolit opylení všech vašich palic, ale většina pěstitelů nechá opýlit jen několik, takže pam můžou sklidit a koučit zbytek. (Osemeněné palice soustředí všechnu svoji energii na tvoření semen, ne na růst květu)

Krok 7: Obvykle trvá asi 6 týdnů než se vaše feminizovaná semena úplně vyvinou. Některé odrůdy doslova umírají ve chvíli když jsou semena připravena, takže pro získání nejlepších semen, potřebujete počkat a udržet rostlinu naživu než semena začnou vypadávat sama. Tato semena mohou být použita okamžitě nebo uskladněna v chaldném suchém místě několik let. Nezapomeňte je poznačit i s datem!

Zjistěte více o výrobě koloidního stříbra a tvorbě feminizovaných konopných semen (http://www.pestujtejednoduse.cz/how-to-make-your-own-feminized-marijuana-seeds)

Tento článek byl inspirován tímto tématem. Pěstujte dál!

O Nebula Haze

Jako reakce na potřebu více návodu zaměřených na nové pěstitele, Nebula spoluvytvořila GrowWeedEasy.com v roce 2010 se spřízněným pěstitelem Siriem Foursidem. Od té doby, Nebula publikovala mnoho pěstebních článků o pěstování v tisku a online a pokračuje ve sdílení svého cíle pro službu pěstitelům lékařského konopí.


 

Chcete "ukrást" tento článek?

Zde na GrowWeedEasy.com / PestujteJednoduse.cz, jsme určeni dostat tyto informace k co nejvíce rukám jak to bude jen možné. Jste vítaní pro znovupublikování celého článku pokud jej nebudete upravovat, odstraňovat nebo jinak měnit jeho části bez svolení.

Prosím neváhejte Kontaktovat GrowWeedEasy.com s jakýmikoliv dotazy.

Šťastné pěstování!

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist