Tady JstePrvní pěstební problém - Okraje listů se stáčí nahoru?

První pěstební problém - Okraje listů se stáčí nahoru ?


Otázka: Co můžu dělat když se okraje mých listů stáčí nahoru?

Take a look

Okraje listů se stáčí nahoruTento konopný list vykazuje tento problém. Možná by to mohl být problém s vlhkostí, ale nejsem si jistý. Co mohu dělat?

Jen jedna z mých 3 rostlin má tyto problémy.

Můj kamarád řekl, že by to mohlo být způsobenou nízkou vlhkostí.

Žiji v suché oblasti, takže vlhkost v mém domě je běžně pod 20%. Ovšem, když jsem kontrolovat vlhkost v mém pěstebním stanu, byla 36% takže si nejsem jistý tím, zda je opravdu tak nízká.

Jakékoliv návrhy co dalšího bych měl zkontrolovat?

Více pěstebních detailů: 250W HID, 2x3x5 (60x90x150cm) pěstební stan, 10cm přítahový větrák. Odrůda je Northern Lights. Semena naklíčena v rockwoolu a pak přenesena do 10 litrových smart květináčů s mixem rašeliny a perlitu. Fox Farms Živiny Trio - dávkuji dle instrukcí ale začal jsem u 1/2 dávkování během prvního týdne. pH vody je 6.5-6.6 a odtoková voda z květináče otestovaná má 6.4-6.6.

Odpověď: Tepelný stres.

Toto vypadá jako výsledek velkého tepla. Když se ozubené okraje konopných listů stáčejí jako tento, je to často známka tepelného stresu z příliš vysokých teplot nebo horkých bodů.

Pokud je problém nízká vlhkost, list se zlomí uprostřed, jako plátek pizzy.

Jaká je teplota ve vaší pěstební místnosti? Není zde nějaká horká oblast v okolí těchto rostlin od pěstebních světel?

Zmínil jste, že toto se děje jen některým z vašich rostlin. Pokud se to děje rostlině, která je nejblíže k vašemu pěstebnímu světlu, tak to by mohlo odkryt případnou příčinu zvýšené teploty.

Pokud je vaše světlo jednoduše příliš blízko, můžete přesunout žárovku/výbojku dále od rostlin a tento problém by měl sám zmizet. Ovšem, tyto listy vykazují známky tepelného stresu, bez světelného stresu (popálení / tečky), takže je více pravděpodobné, že světlo je v dobré vzdálenosti a jen teplo není správně kontrolováno.

Když pracujete s horkými HID světly, dobrá ventilace a odtahový větrák je ještě na dlouhé cestě. Pokud je celá pěstební oblast příliš horká, můžete chtít zvážit odvětrávání/odtah horkého vzduchu pryč.

Mít dobrý oběh vzduchu, jako za pomocí malého větráčku v pěstebním stanu foukající přes vršky vašich rostlin, může pomoci zamezit tvoření horkých oblastí přímo pod vašimi pěstebními světly.

Obecně, pokud je to příliš horké na to aby tam bylo příjemně a snesitelně, pak je to i příliš horké pro vás.

 


 

Jump to...

Leaf tips turned down? It may be a Nitrogen Toxicity
How to Set Up / Vent Heat with HID Grow Lights
Check These 6 Things & Cure 99% of Marijuana Growing Problems
1st Grow in My Garage - Auto Northern Lights in Grow Box Under 400W HPS

 


 

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist