Tady jsteCo je to vodní ošetřování?

Co je to vodní ošetřování?


od denverdave23

Original article published here.

Palice v procesu vodního ošetřováníKdyž sklidíte vaši trávu, palice v sobě mají pořád spoustu nepřeměněných věcí. Věci jako živiny a cukry.  Pokud pěstujete organicky, tak teoreticky žádná z těchto věcí pro vás není špatná, pokud vím.  Ale, nechutnají dobře.  Určitě se chcete zbavit těchto věcí/vlastností.

“Klasický” způsob ošetřování/zrání je usušit vaše palice velmi pomalu.  Pokud to budete dělat na studeném, tmavém, vlhčím místě, rostlina bude pokračovat v rozkládání cukrů a živin.  Také některé cukry se časem přemění.  Dejte tomu týden nebo dva, a pohltí ještě více toho co zbylo, což vám nechá krásně chutnající konopí.  Klasický způsob má mnoho nevýhod, včetně náchylnosti k plísni.  Metody jako zrání/ošetřování ve sklenici nebo pytli jsou vylepšením klasického ošetřování, zaměřující se redukci risku plísně a zvýšení množství živin a cukru při rozkladu.

Vodní ošetřování je naprosto rozdílná metoda. 

Namísto abyste nechali rostlinu strávit zbývající živiny, použijete vodu, aby je rozpustila.  Pokud  vezměte nějakou trávu a namočíte ji do množství vody.  Živiny jsou v podstatě soli, a cukry jsou cukry.  Cukry a soli se rozpouští dobře ve vodě.  THC a pryskyřice se nerozpouští ve vodě.  Voda funguje rychleji při rozkládání, takže vodní ošetřování/dozrání je skvělý způsob jak ošetřovat ve spěchu.

Normálně, ošetřujete palice v uzavřených nádobách.  Vezměte skleněnou nádobu, podobnou která se používá při běžném ošetřování (zavařovačka).  Naplňte to vodou a palicemi a uzavřete.  Vyměňte vodu jednou za 3-5 dnů.   Sušte klasickým způsobem (zatímco budete extrémně opatrní co se týče plísně, protože jakékoliv kapičky vody mohou zvýšit riziko kontaminace).  To je ono!   Zabere to 5 až 8 dní, což je mnohem lepší než 10 až 18 dní, které zabere normální ošetřování/zrání.

Tato metoda zanechá vaše palice s velmi malou chutí nebo vůní.  Chutná to uměřeně, ani ne travně.  Kouř má velmi málo zápachu a není ani znatelně cítit po konopí.  A je jemmmnnnýýý.  Jako vodka Belvedere…málo zabarvená chuť, takže můžete mít nějakou při obědě a nikdo to nepozná.

Musím vylepšit tuto metodu.  Namísto namočení do uztavřené nádoby, doporučuji použít tekoucí vodu.  Moje představa je, že tekoucí proud vody urychlý celý proces.  Funguje to na stejném principu jako odmražování jídla, konveční trouby a nebo dokonce proudu vzduchu v pěstební místnosti.  Přemýšlejte o tom takto;  když změníte vodu na konci dne, tato voda bude celkem nasycená.  Nasycená voda neabsorbuje nové minerály tak dobře jako čistá voda.  Když máte tento stálý proud vody, máte zaručenou čistou vodu celou dobu.  To je proč chcete foukající větrák ve vaší pěstební místnosti, namísto abyste vyvětrali jen jedenkrát za den.

Abyste udělali tuto metodu, naplním velkou mísu s palicemi a nechám do ní téct vodu.  Používám velmi slabý proud, takže máme velmi malý pramínek vody co tam vtéká.  Voda je studená, ale ne ledová.  Chcete to studené, takže nezvadnou listy, ale ne tak studené aby to poškodilo trichomy.  A stačí vám jen velmi malý proud vody.  Příliš velký proud a trichomy odpadnou.

8 hodin úplně stačí, možná 10 pokud jsou palice velmi tlusté nebo velké.

 


 

Jump to...

Traditional Method for Curing Buds

When do I harvest my buds?

What's the fastest way to grow marijuana?

How long does it take to grow marijuana?

 


 

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist