Tady jstePříliš zalité vs. nezalité konopí: jak mohu říct zda je moje rostlina příliš málo nebo příliš mnoho zalitá?

Příliš zalité vs. nezalité konopí: jak mohu říct zda je moje rostlina příliš málo nebo příliš mnoho zalitá?


Běžná otázka nového pěstitele konopí je jak může řící zda je jeho vadnoucí rostlina přelitá nebo nepříliš zalitá. Je běžné pro nové pěstitele, že přelívají svoje konopí, ale to neznamená, že se nedostatečné zalévání také nestává. Nebojte se, je jednoduché určit jak často byste měli krmit svoji rostlinu a co je pravou příčinou vadnutí.

Obrázek Přelitého konopí vs. Málo zalitého konopí

Přelitá rostlina konopí
listy jsou pevné & stočené
(Klikněte na obrázek pro větší verzi)

Nezalitá rostlina konopí
listy jsou nepevné a bez života
(Klikněte na obrázek pro větší verzi)

Přelitá rostlina bude mít listy plné vody, takže listy budou pevné při doteku a v zásadě se budou stáčet dolů (i od stonku listu) stejně jako by měla příliš velkou váhu z vody na to aby držela list rovně.

Nezalitá rostlina konopí bude mít listy křehké, slabé a bez života. Listy se budou jevit zvadlé, ale nebudou tak zakulacené a plné jako to je u přelité rostliny.

Klikněte pro více obrázků (a více informací) pro Přelité Rostliny Konopí a Nezalité Rostliny Konopí

Jak často bych měl zalévat své rostliny?

Budete chtít zalévat vaše konopí kdykoliv se vršek vašeho pěstebního média bude zdát suchý. Měli byste zkusit zabořit prst do hloubky 2-5cm do půdy. Pokud se to zdá vlhké, měli byste ještě počkat se zaléváním. Pokud je to suché, měli byste zalít rostlinu.

Naučte se vše co potřebujete o zalévání rostlin!

Začíná to zaléváním vašeho konopí každých několik dní když jsou sazenice, a může to vést až k zalévání každy den ke konci cyklu kvetení. Budete chtít zajistit, že máte alespoň 20-30% extra odtok vody, který bude protékat spodem květináče pokaždé když zalijete vaše rostliny. Důvod pro to je, že média jako je půda nebo kokos mají sklon formovar přirozené soli a koncentrované kapsy živin (což může spálit vaši rostlinu) pokud tam budou živiny jen uložené a nikdy se nepropláchnou. Zajištěním toho, že přidáte vodu až dokud nezačne vytékat spodem je také skvělý způsob jak zajistit, že rostliny mají dobrý odtok.  Pokud konopí vykazuje známky vadnutí, šance jsou, že je přeléváte nebo nedostatečně zaléváte. Abyste zamezili přílišnému zalévání nebo nezalévání, ujistěte se, že zaléváte pravidelně každý den a počkejte znova dokud se horní část média (půda, kokos, bezpůdní mix) nebude jevit suchý.

 

Klikněte pro obrázky a více informací o Přelitých Rostlinách Konopí vs Nedostatečně Zalitých Rostlinách

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist