Tady jsteJak otestuji živou rostlinu na potenci?

Jak otestuji živou rostlinu na potenci?


I když je téměř vždy lepší důkladně (a pomalu) usušit vaše nově sklizené palice a nechat je dozrát, může nastat čas, kdy je důležité okamžitě otestovat vaše palice kvůli potenci. Například pokud chcete okusit palic z živé rostliny, abyste poznali zda je připravena na sklizeň, nebo jakýkoliv jiný čas který je potřeba pro použití vašich palic okamžitě. Během situací jako je tato, jemnost a chuť není důležitá.

V situaci jako je tato je řešením uplatnit metodu rychlého sušení vašich palic. I když stále dosáhnete stejné potence z rychle-sušeného konopí, problém při takto sušeném materiálu je spíše hrubá (štiplavá, zakuckávající) chuť, která má nepříjemnou rostlinou chuť. Dvě metody, které pro mě fungovaly jsou použití mikrovlnné trouby  nebo použití slunce na usušení palic. I když pak palice nejsou zrovna nejchutnější, přišel mi kouř docela ucházející při použití obou metod. Pokud se rozhodnete pro rychlé sušení některé z palic, budete chtít použít jen malé množství pro jeden pokus. Uvidíte, že to nebude chuť kterou jste schopni vychutnat, tato technika je spíše experimentálního rázu, tak neplýtvejte větším množstvím vašeho precizního konopí na tuto metodu.

Jak Usušit Vaše Konopí při Použití Mikrovlnky

Položte vaše palice na papírový ubrousek a přykryjte jiným ubrouskem. Dejte je do mikrovlnky na 40% sílu a nechte běžet tak na 20-30 vteřin pro každý pokus. Pok každém spuštění, sejměte vrchní ubrousek a otočte palice, takže se budou moci usušit rovnoměrně, pak je znovu zakryjte.

THC se může odpařovat při vyšších teplotách (je to stejný princip jako u vaporizéru) což je důvod proč chcete palice sušit při nižším výkonu. Chcete se ujistit, že vaše palice nebudou příliš horké když se suší, můžete počkat několik vteřin předtím než je vložíte zpět do mikrovlnky a zapnete na nižší výkon.

Množství času, které to zabere než budou připraveny se liší v závislosti na použité mikrovlnné troubě, množství palic a dalších faktorech. V podstatě chcete opakovat tento cyklus dokud palice nebudou suché a lámající se a stonky se budou lámat/křupat když je ohnete. Pokud jste viděli/užívali takto připravené konopí, tak máte obecnou představu o tom co potřebujete docílit. Pokud si nejste jistý, doporučuji to s tím spíše nepřehnat a mít lehce nedosušené palice z mikrovlnky než je převařit.

Celý proces obvykle zabere méně než 5 minut při sušení několika kusů palic konopí. V tomto bodě můžete takto připravené konopí používat tak jako normálně.

Jak Sušit Konopí za Použití Slunce

V podstatě potřebujete přivázat vaše palice na provázek nebo síťku, tak že se vlhkost nebude shromažďovat u palice když se suší. Jakmile je palice na knotu, který bude odvádět vlhkost pryč, dejte do na misku a obalte igelitem (jako mini skleník) a dejte na slunce. Můžete také umístit palice do jasného okna namísto na misku obalenou igelitem. Při slunečném dni by měly být palice kompletně suché za 2-4 hodiny.

Tento článek na fóru má obrázky toho, jak by to celé mělo vypadat.

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist