Tady jsteJak zamezím růstu plísně na hlíně?

Jak zamezím růstu plísně na půdě?


Pokud příliš zaléváte vaše rostliny, nebo pokud máte vysokou vlhkost v pěstební místnosti, můžete si všimnout vznikající plísně na vrcholku hlíny. Plíseň potřebuje organický materiál a vlhkost aby rostla, takže dáváte plísni perfektní prostředí.

Nejčastější důvod proč plíseň začne růst je když příliš zaléváte vaše rostliny. Když pěstujete v zemi, potřebujete se ujistit že svrchní palec do hloubky je suchý předtím než zalijete rostlinu znova. Pokud zaléváte příliš často, pak vytváříte lepší místo pro růst plísně a také příliš zaléváte svoji rostlinu.

Pokud už plíseň roste, vezměte lžičku a seškrabte všechnu půdu pokud možno. Poté lehce poprašte celou oblast mixem z poloviny octem a z poloviny vodou. Nechcete aby byla půda zase morká, jen rozprašte svrchnější část půdy s tímto přípravkem. Ocet může poškodit nové kořeny vaší rostliny, takže buďte opatrní a použijte jen málo. Můžete chtít opakovat tento octový proces poprašování jednou nebo dvakrát denně na dva nebo tři dny.

Pokud už vás plíseň napadla, budete se chtít ujistit, že vaší pěstební místnosti není přílišná vlhkost a že nepřeléváte vaše rostliny vodou. Můžete kontrolovat plísně tím že budete kontrolovat a dbát na vlhkost. Pokud necháte svrchní palec půdy kompletně suchý mezi jednotlivým zaléváním, to samo o sobě pravděpodobně bude mít vliv na plíseň a její další návrat.

Pokud máte opakovaně problém s plísní, můžete zvážit přesazení rostliny, a tentokrát se ujistit že pěstujete ve sterilní půdě. Můžete také zvážit bezpůdní médium, jako je perlit nebo kokos, které mají daleko menší náchylnost na plíseň.

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist