Tady jsteJak dlouho trvá vypěstovat konopí?

Jak dlouho trvá vypěstovat konopí?


Krátká Odpověď:

Krátká odpověď: Od 1. dne života vaší rostliny do Kouřitelné Sklizně, tak asi  8.5 týdne - 7+ Měsíce. Mnoho faktorů ovlivní celkový čas, ale průměrné pěstování zabere 3-4 měsíce.

Dlouhá Odppvěď:

Objevte všechno co potřebujete vědět o pěstování konopí v časových intervalech.

Tyto faktory mají největší vliv na celkový čas:

  1. Odrůda rostliny (odrůda má největší vliv na pěstební čas)
  2. Požadovaný výnos (chcete mát pár gramů, pár desítek nebo pár stovek gramů?)
  3. Pěstební metoda (rozdílné pěstební metody/sestavení mohou přidat nebo ubrat několik týdnů)

Jak vypěstovat konopí co nejrychleji:

K tomu abyste dovílili kratšího času než 8.5 týdne, potřebujete zvolit rychlou odrůdu jako Northern Lights a i tak při tak krátkém čase, budete mít malé rostliny, které produkují jen pár gramů kouřitelné sklizně. 

Čas potřebný od semena po kouřitelnou sklizeň je průměrně 3-3.5 měsíce v mém případě s with  s odrůdou jako Northern Lights,  kdy pěstuji 3-4 týdny ve vegetační fázi, pěstování s nenákladnými obyčejnými CFL světly v kokosu, a s tímto sestavením mám 150-300 gr na rostlinu.

Jedna z nejrychlejších metod pěstování je pěstování konopí v bubbleponii, která ušetří několik týdnů celkového času a zvyšuje i výnos, ale vyžaduje více vybavení pro začátek.

Co když čas není důležitý?

Odrůdy z teplých podnebí jako Haze 1 mají sklon k dlouhé době kvetení než jsou jejich palice připraveny ke sklizni, což přidává týdny nebo měsíce potřebného času.

Navíc, hodně pěstitelů upřednostňuje nechat 'dozrát/ošetřit' jejich palice déle než dva týdny kvůli přidané chuti a lepším vlastnostem,  což může znamenat, že některé pěstování zabere 7 měsíců nebo více od semena po kouřitelnou sklizeň.

Důležité Milníky v Životu Rostliny Konopí

V závislosti na tom jak nachystáte své prostředí, může trvat od 2 měsíců až do 6 měsíců nebo více vypěstovat rostlinu konopí od sazenice až do bodu kdy bude rostlina připravena ke sklizni. Některé metody, jako pěstování hydroponicky uvnitř, vám dávají více flexibility   ke sklízení rostliny za 2-3 měsíce. Pěstování venku trvá obecně déle něž pěstování uvnitř a je více závislé na tom kdy zasadíte vaši rostlinu a jak dlouhá je pěstební sezóna.

Jakmile je vaše rostlina sklizena, je tu proces sušení a zrání, který trvá alespoň  dva týdny než jsou palice "připravené" pro užití.

Pro více informací o tom jak pěstovat vaše konopí doma se podívejte na Příručku Základů Pěstování Konopí nebo jeden z mých více detailních Jak na To Návodů které vysvětlí jak pěstovat vaši rostlinu konopí od začátku do konce.

Naučte se ještě více o pěstování konopí v časových intervalech

Sazenička konopí miluje život

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist