Tady jsteCo způsobuje, že má konopí suché a drolící se listy?

Co způsobuje, že má konopí suché a drolící se listy?


Je mnoho důvodů proč můžou být listy vašeho konopí suché nebo drolící. Někdy mohou být drolící se listy normální, ale většinou to zanemná, že je něco špatně.

Obvykle spodnější listy začnou být trochu drolivé nebo žluté s tím jak rostlina stárne. Pokud tato posychavost zasahuje jen starší listy, které už nemají dost světla, tak se nemusíte obávat.

Pokud jsou zasažené listy blízko vašich světel, tak je možné, že ta drolivost a poschlost je výsledkem "popálení světlem" nebo 'spálení teplem'. Můžete jednoznačně určit, že je to příčinou, když zasažené listy jsou ty nejblíže ke světlům nebo zdroji tepla.

Pokud jsou sesycháním postiženy nové rostoucí listy, je možné že dáváte vašim rostlinám příliš živin/hnojiv a ona vykazuje první známky popálenin živinami. Obvykle první známky spálení živinami jsou žluté nebo hnědé konečky listů, a problém se šíří skrze list. Pokud náhodou nalijete živiny v plné síle a nalijete jej náhodou na list bez pozdějšího utření, je možné že z toho může být také spálený, a to ať už ze živin samotných tak ze světel které budou zvětšeny skrze kapky vody.

Poslední příčinou proč by vaše listy mohly být "křupavé" nebo suché je skrze nějaký druh nedostatečnosti živin. Nejlepším způsobem jak zamezit nedostatku živin je ujistit se, že dáváte vašim rostlinám správný typ živin a upravujete pH vody na správnou hodnotu dle vašeho pěstebního média. Pokud si nejste jistí výběrem živin, doporučuji Fox Farms Soil Nutrient Trio pro pěstování v půdě a Fox Farm Hydroponic Nutrient Trio pro pěstování v hydroponii (včetně pěstování v kokosu, perlit, rockwool, nebo jiná bezpůdní pěstební média). Osobně mám dobré zkušenosti s oběma produkty.

Pokud jste udělali správně toto všechno a pořád máte problémy, baz se podívejte na tuto stránku, která vysvětluje symptomy nedostatku jednotlivých živin v konopí.

Pokud máte cokoliv navíc, nebo máte jiné otázky, ráda od vás uslyším ohledně vašich zkušeností s pěstováním trávy!

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist