Tady jsteCo způsobuje stres v rostlině konopí?

Co způsobuje stres v rostlině konopí?


Stres v rostlině konopí je způsoben nerovnováhou v chemii rostliny. A´T už je příčina jakákoliv, stres začne ovlivňovat normální funkce rostliny a ta začne vykazovat známky problémů.

Rostliny konopí mají rády stálejší podmínky okolního prostředí, které se často nemění. Budete chtít provádět méně časté změny při pomalejším zavádění den po dni. Budete se chtít vyhnout stresování vaší rostliny tím, že budete změny uvádět v pomalém tempu.

Hlavní Příčiny Stresu Rostlin Konopí:

  1. Vodní Stres: Přelévání nebo nedostatek vody způsobí vadnutí rostliny. Příliš zalitá rostlina má has pevné, dolů zahnuté listy, zatímco vyprahlá rostlina vypadá zvadle a suše.
  2. Stres Živin: Když rostlině dáte přespříliš živin, nebo naopak málo, pak začne vykazovat známky stresu. To je způsobeno minerální nerovnováhou, která zabraňuje rostlině vykonávání normálních funkcí. Časté znaky stresu jsou spálení nebo žloutnoucí konečky listů, žloutnutí celých listů nebo  jiné abnormální zabarvení/tečkování, odpadávající listy a zpomalený růst. S tím jak budou rostliny starší, potřebují méně živin na můžou lehčeji vykazovat známky stresu. Starší rostlina bude potřebovat méně stresu než ta mladší.
  3. pH v Oblasti Kořenů: pH je měřítko toho jak kyselá nebo zásaditá je určitá substance. Aby vaše rostliny měly všechny své živiny, jejich kořeny potřebují prostředí se správným pH. Pokud budou kořeny vystaveny nesprávnému pH, nebudou chopni absorbovat všechny živiny a mohou začít vykazovat známky živinového stresu (nedostatku určitých živin). Je tudíž důležité kontrolovat a upravovat pH vaší vody pro udržení správného pH v kořenech.
  4. Nepravidelné Světelné Cykly: Rostliny konopí potřebují 18+ hodin světla denně když jsou ve vegetativní fázi svého života, a 12/12 světelný režim když jsou ve fázi květu. Je důležité, aby jakékoliv 'startovní' a 'koncové' časy zůstaly konzistentní během růstu. Je také důležité, aby se k rostlinám nedostalo žádné světlo během jejich 'tmavé periody' 12 hodin ve fázi květu. Když rostlina dostane světlo v nepatřičných časech, je možné, že se změní na 'hermafrodita' (ukazuje známky samčích orgánů i když je rostlina samičí). Světelný stres může také zabránit dodání nejvyšších možných výnosů i když nebude vykazovat žádné symptomy (příznaky).
  5. Poškození Rostliny: Jakékoliv poškození rostliny samotné. Většinou, i když je rostlina zdravá, tak se zotaví z fyzického poškození. Je nevyhnutelné abyste občas nějak poškodili svoji rostlinu (trénování rostlin), ale nepřežeňte to příliš.
  6. Zdraví Kořenů: Kořeny jsou základem vaší rostliny a je důležité aby byly v patřičném prostředí. Kořeny mohou být poškozené světlem, fyzickým poškozením nebo určitým druhem bakterie. Je důležité rostlinám dát prostředí, kde budou mít přístup ke kyslíku, vodě a správnému množství živin. Jak jsem již zmínila, kořeny by měly mít správné pH pro zajištění správné absorbce živin. Je dobrý nápad zajistit, aby kořeny nebyly v teplejším prostředí než je běžná pokojová teplota, aby mohly vstřebat kyslík z vody. Udržování příjemné pokojové teploty vám také pomůže zabránit růstu špatných bakterií.
  7. Extrémy v Prostředí: Obecně, v prostoru v okolí vaší rostliny by mělo být vždy příjemně. Budete chtít udržet stálou teplotu. Pokud si myslíte, že váš pěstební prostor je zatuchlý, horký nebo studený, vaše rostlina si to myslí asi taky. Měl by tam být dobrý oběh vzduchu/cirkulace vzduchu v okolí rostlin a vlhkost by nikdy neměla být příliš vysoká nebo příliš nízká. Pokud jsou extrémní změny v prostředí, vaše rostlina může dočasně přestat růst. Pokud se extrémy v prostředí zhorší nebo nezlepší, vaše rostliny budou vykazovat známky stresu a mohou dokonce zemřít.

 

Pokud myslíte, že vaše rostlina může vykazovat známky stresu, podívejte se na moji stránku Problémy s Konopím a Jejich Symptomy pro více detailů o tom a jak problémy vyřešit..

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist