Tady jsteKdyž mluvíme o pěstování konopí, co je to pěstební médium?

Když mluvíme o pěstování konopí, co je to pěstební médium?


Živné médium nebo pěstební médium je cokoliv v čem poroste vaše konopí, ať už to je substance jako půda, perlit, kokos, rockwool, voda, atd.

Vaše rostlina konopí se bude rozrůstat dokud budou mít kořeny prostor a stálý přísun kyslíku a čerstvé vody a správných živin. Existuje několik cest jak uspokojit všechny tyto potřeby rostliny konopí když roste.

Pěstební Média pro Konopí

Půda nebo kompost je jednou z nejpopulárnějších pěstebních médií pro rostliny konopí, protože je přirozená a jednoduchá na používání, a přístupná všude. Pokud se rozhodnete použít půdu, zkuste použít sterilizovanou, kyprou, ne-rašelinný květináčový kompost. Doporučuji míchat půdu 50/50 s půdním kondicionérem jako je perlit, který dodá správné odvodnění a zadrží větší množství vzduchu/kyslíku v půdě.

Bezpůdní média jako rockwool, perlit, vermikulit, a kokos také jsou skvělá pěstební média. Moje upřednostňovaná a doporučovaná metoda pro začatečníky pěstitele je namíchat mix poloviny perlitu a poloviny kokosu a pak zalévat kytky ručně. Napsala jsem detailní návod jak pěstovat konopí s perlitem a kokosem. Bezpůdní média jsou skvělá, protože s ním můžete nakládat a starat se o něj velmi podobně jako kdyby šlo o zeminu, jen přidáváte živiny do vody (hydroponicky).  Protože vaše rostliny dostávají živiny přímo až ke kořenům, budete mít rychlejší růst a větší výnosy když pěstujete hydroponicky. Jinou výhodou bezpůdního média je, že nebudete mít tolik problémů s plísní nebo se škůdci.

Jiné hydroponie mají rostliny konopí kořeny přímo ve vodě nebo dokonce ve vzduchu. Typ hydroponie, který jak se zdá má nejvyšší známé výnosy je metoda známá jako bubbleponie nebo vysoce-živená Hloubková Vodní Kultura (DWC). Mám tutoriál, který vám ukáže jak pěstovat konopí za použití metody bubbleponie.

Co přesně je hydroponie a je dobrá pro pěstování konopí?

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist