Tady Jste7 Skvělých Pěstitelských Věcí O Kterých Jste Možná Nevěděli

7 Skvělých Pěstitelských Věcí O Kterých Jste Možná Nevěděli


napsáno od Sirius Fourside

A representation of your growers toolbox..Jednou z nejobtížnějších částí toho, jak se stát dobrý při pěstování konopí - a nebo téměř jakéhokoliv jiného skilu (dovednosti) - je naučit se jak improvizovat. V určitém bodě ve své kariéře se téměř každý pěstitel dostane do situace, která bude potřebovat individuálně-přízůsobené řešení. Pokud není dostupného nic, co by lehce vyřešilo nastanou situaci, umět improvizovat s řešením, které učiní jak vás i vaše rostliny  spokojené je další skvělou věcí.

Ale cílem tohoto článku není o tom naučit vás improvizovaným dovednostem, naopak, chystáme se udělat pravý opak!

Namísto toho vám chci ukázat nekteré zvláštní/skvělé věci, které jsem objevil a které mohou vyřešit některé unikátní problém do kterých se my pěstitelé dostáváme. Přestože umět improvizovat je něčím co musíte mít, je to stejně důležité jako vědět kdy použít ty správně věci/nářadí. Nikdo nechce ztrácet čas a úsilí pro vyřešení problému když existuje řešení za $1, které může udělat tu stejnou práci ještě efektivněji. Tak se pojďme na ty věci podívat!

Klikněte zde pro přímý pohled na tyto věci!

 

Jo-Jo pro Rostliny

Rostlinná jo-ja, také nazývaná Podpora rostlin

Rostlinná joja (někdy také nazývaná "rostlinná podpora")  jsou jednou z věcí o kterých byste nikdy nepřemýšleli dokud by vám je někdo nedoporučil. A jakmile jste jednou potřebovali takové rostliné jo-jo a použili ho, už nebude cesty zpět.

Příklad jo-ja 'předtím a potom' v akci!

V podstatě, rostlinné jo-jo vám dá způsob jak mít z vršku vašeho stanu (boxu) podporu pro tíhu vašich palic. Některé těžce trénované rostliny konopí (například s mainlinováním) mohou produkovat tak dlouhé větve, které jsou tak těžké, že padají pod svojí vlastní tíhou. Když se to stane, můžete je podpořit zespod provázkem nebo  drátem, but it’s messy in addition to feeling clumsy. 

Rostlinná jo-ja mají malý splastový háček, který podepírá rostlinu, zatímco se jí dotýká na tak malém prostoru jak je jen možné. Také rozšiřují a retract skrze spring; takže jakmile jsou jednou instalovány na vrchu vašeho stanu, upravování je otázkou vteřin. 

Větev s jo-jo podporou

Pokud máte problémy s vašimi palicemi padající pod svojí vlastní tíhou, je toto nejlepším řešením které jsem kdy viděl.

 

Chipsové Klipsy/Balíkové Klipsy

Sáčkové klipsy tvoří skvělé ducting clips!

Pravděpodobně jste už viděli podobné ve vašem domě, nebo možná v reklamě. V podstatě jsou jemnější metodou a binder clip and jsou používány aby udržely balíčky s bramborovými lupínky uzavřené, tak aby zůstaly co nejdéle čerstvé.

Ukázalo se, že jsou skvělé k udržení pohromadě the slack in your ducting!

Pokud vaše odtahové větráky zůstávají na jednom místě (téměř vždycky zůstávají) a přesouváte vaše pěstební osvětlení, budete potřebovat nechat slack ve vašem ducting to accommodate vzdálenosti tak jak se vzdálenosti mezi světlem a větrákem mění. Přestože úprava tohoto slack může být bolestivá, dva chipsové klipsy vyřeší problém během několika vteřin. Navíc, většinaklipsů/chipsových klipsů má lepení, které se jednoduše přilepí na materiál. Toto lepení je lepší pro ducting protože dělá méně tears than metal.

 

Vodní Přečerpávací Pumpy

"Sifónová" přečerpávací vodní pumpa

Jednou z nejšikovnějších věcí pro hydroponického pěstitele...vodní přečerpávací pumpa!

Vodní přečerpávací pumpa je typicky používaná pro vyprázdnění akvárií nebo pro přečerpání paliva mezi kontejnerem a vozidlem. Pokud pěstujete konopí v DWC (Hloubková Vodní Kultura - Deep Water Culture) nebo podobným sestavením, tento typ nářadí může změnit často náročný arduous úkol výměny vody v rezervoáru na 5 minutovou záležitost.

Tento typ vodní přečerpávací pumpy na obrázku je tzv. "baterijně ovládaná sifónová vodní přečerpávací pumpa," a může být použita kdekoliv. To znamená, že lidé pěstující hydroponicky nemusí změnit místo kde pěstují jen kvůli tomu, aby mohli vyprázdnit a naplnit jejich rezervoár (nádržku) jednodušeji.

To také znamená, že odpadá jakékoliv zdvihání v souhrnu; kreativní pěstitel může vypráznit svoji nádrž, namíchat nové živiny, a poté  naplnit rezervoár aniž by musel zdvihnout jedinou sklenici vody.

 

Twist Tie

Twist tie se dá téměř přeložit jako větší sklizeň když je použi správně!

Twist ties se používal v Americe na uzavření  pytlů s odpadem. Nyní se používá téměř na všechno jen ne na uzavírání pytlů! Pokud jde o pěstování, twist ties jsou vítaným hostem v našem domě a jsou jednou z nejlepších pomocníků pro LST (nízko stresový tréning) a jiné metody trénování.

Používáme twist ties ve dvou variantách:

  • Běžný twist tie je skvělý pro tréning vašich rostlin konopí a je ekvivalentně dobrý pro trénování nového růstu na rostlinách. Větší stonky se ovšem mohou vymanit z twist ties av několika hodinách v závislosti na tom jak rychle rostou. Twist může také poškodit stonky, které vyrostou příliš velké pokud jsou zachycené twistem. Ujistěte se, že nezabezpečujete twist ties tím, že je zatwistujete; jemně wrapping twist tie je lepší metodou, protože se dříve uvolní předtím než začnou "choking" stonky.

Neomotávejte tyto, protože mohou "choke" vaše rostliny! Jemně wrap twist tie okolo stonku jako hás, a připevněte druhou část k vašemu květináči.

Nejlepším způsobem jak použít twist tie je jemně ho "zaháčkovat" okolo stonků/větví

Rostlinný twist tie je skvělý pro zabezpečení menších, ohebných konců a větví při trénování rostlin konopí.

  • Měkký Drát ties jsou vlastně těžkou verzí twist tie i přes jejich zavádějící jméno. Říká se jim ‘měkké’ protože drát, který je uvnitř, je obalen v gumě, takže nepoškodí vaše rostliny. Přestože byste neměli zkoušet ohnout rigid stonek, měkký drát je lepší upínat když trénujete rostliny pro větší odolnost. Měkké upnutí také drží lépe tvar než obyčejný twist tie.

Ukázka použití měkkého drátu pro tréning rostlin konopí

Měkký drát je lepší pro zabezpečení sturdier stems, nebo pro užití jako anchor k udržení stonků dole

 

Páska (Scotch, Duct, Electrical)

Duct tape, elektrikářská páska, a také scotch oáska mohou být skvělými pomocníky v pěstírně pro "vyléčení" poraněných rostlin

Páska?! Sacrilege! Kdy by jen používal pásku na svoje rostliny konopí?! Kterýkoli pěstitel, který chce opravit zlomený stonek!

Konopí je velmi tvrdá rostlina a je schopna se vzpamatovat z hodně stresu a poničení. Ovšem, to právě může pracovat proti pěstiteli, protože se zlomený stonek uzdraví a zůstane ve stejné pozici v jaké byl po zlomení. V takovém případě, pěstitel může přijít o vrchí polovinu zlomeného stonku, když mohl být opravený.

To je případ kdy páska přichází na scénu. Vše co je třeba je dostatek pásky pro udržení stonku ve své přirozené pozici dokud se neuzdraví. Páska je v podstatě dočasné splint kterou můžete použít pro podporu stonku, zatímco se hojí.

Použijte pásku jako splint or cast pro poraněné stonky

V některých případech (především v hydroponii), zlomené stonky, které byly ‘zalepeny páskou’ se mohou plně uzdravit během jednoho týdne!

Páska zase zachránila den!

Přemýšlejte o pásce jako o dočasném cast pro vaše rostliny! A vždy odstraňte pásku poté co se zranění uzdraví.

Stejně jako s běžným twist tie, vytvoření úzkého obvazu na stonku a ponechání ho navždy, může limitovat růst stonku nad páskou pokud je příliš těsný. Ujistěte se tím, že budete kontrolovat zlomené stonky pravidelně po tak dlouhou dobu jak bude třeba.

 

Rope Ratchets

Rope ratchets jsou skvělé pro zavěšení pěstebních světel!

Rope ratchets mění pozicování vašich světel na minutovou záležitost!

Moje první pěstování bylo několik CFL úsporek, které jsem zavěsil ze stropu pomocí nylonového provázku. Udělalo to svou práci, ale bylo to šíleně clumsy a asi tak stejně frustrující kdykoliv jsem potřeboval světla přizpůsobit. Přestože jsem pak opustil používání CFL úsporek, stále jsem používal nylonové provázky pro zavěšení světel příliš dlouho než jsem objevil rope ratchets. 

Rope ratchets jsou sebe-zamykající pulleys které činí posouvání vašich pěstebních světel asi 100X jednodušší. Namísto nepřipnutelného provázku, přesunete vaše světlo, a upnete provázek zatímco upouštíte výbavu, můžete utvořit malé nebo velké výškové změny přiminimálním úsílí. Rope ratchets jsou nutností pro jakékoliv pěstební sestavení a mají skvělou performance/jednoduchost použití ve srovnání s ubiquitous železným řetězem.

 

Živinové Pumpy

Hydrofarm nutriční pumpy činí přidávání živin jednoduššíKdyž mícháte živiny, co je to co vám způsobuje největší potíže?

Myslela bych si, že to jsou s největší pravděpodobností mikronutriety co vám dělá největší potíž. Pokud jste jako já, tak důvodem pro to je, že viskozita (rozpustitelnost) většiny mikro-nutrientů je malá a to způsobuje jejich horší směšování při odlévání. Namísto toho aby se nalévaly pozvolna, přilepují se sklenici a skončí všude možně.

Živinové pumpy jsou způsobem jak obejít tento problém, efektivně uzpůsobijí nalívání tak, že nemusíte živiny přelévat když nechcete.

Vše co musíte udělat je, že vyměníte standartní screw on cap s živinovou pumpou, a nyní máte mnohem větší kontrolu nad tím kolik můžete vycucnout a jak rychle .

Nutrient pumps take the pain out of pouring micro-nutrients.

Osobně je používám jen pro mikro-nutrienty, protože ostatní  jsou jednodušší pro přelévání a nutriční pumpy se zdají v tomto případě nepotřebné.

 

Bonus: 4 Extra Pomůcky, které Vám Ušetří Čas

Digitální Zvětšovadlo - lepší než zlatnická jeweler's lupa při rozhodování  kdy sklízet!

Udělali jsme toto  video (nahoře) za použití Carson zOrb zapojené do laptopu. Zatím se to zdá jako nejpřesnější  způsob jak sledovat trichomy (a můžete si pořídit velký obrázek, takže nemusíte koukat skrze malinkatou zlatnickou lupu)

Carson zOrb je skvělá metoda jak udělat video s detailním pohledem na trichomy

 

Zip Ties/Velcro Straps - Keep the cords in your grow tent from becoming a rats nest*. Velcro straps and zip ties are awesome for bundling your cords together, as well as pinning a group of cords out of the way. Zip ties are easier to use, but harder to remove later; Velcro straps are the opposite in that they’re harder to put on, but much easier to remove. *a terms for a tangled mess of wires

Zip ties and Velcro straps

Pipety - Pipety jsou vhodné pro odebírání malých vzorků vody. Pokud máte problém dostat vodu do vytříbené nádržky při testování pH, tato věc vám kompletně vyřeší problém. Pipety jsou také velmi levné, takže se jimi můžete vybavit najednou abyste jich měli na více sklizní dostatek.

A pipette makes it easier to move small amounts of liquid

 

Mlhovač - Pokud jste typem člověka (growera), který rá používá postřik na listy (třeba jako krmení), mlhovač je mnohem lepší alternativou k proplachování regulérní sklenice se sprejem a k používání. K tomu navíc je lepší na measure in vytváří mnohem lepší mlhu/páru, která se dá pozměnit a je tudíž mnohem lepší než regulérní, kterou vytváří sprej

A One-Hand Pressure Sprayer is perfect for misting plants

 


 

Získejte Potřebné Věci, které Dělají Pěstování Jednodušší!

Teď, když znáte některé z tohoto off-beat nářadí, které činí pěstování o tolik jednodušší získejte ty, které budou přínosné pro vaše pěstování! Nejlepší věcí ohledně těchto pomůcek je, že jsou  levné, takže za sebe velmi rychle zaplatí!

 

Získejte tyto věci z Amazon.com!

You don't know you need a plant yo-yo until you need one...

 

Rostlinné Jo-JoUdrží těžké větve s palicemi tak, aby nepadaly jednoduchým podpůrným systémem!

 

 

 

Chipsové klipsy udržují chipsy svěží a pásky na svém místě!

 

 

Chipsové Klipsy - Udržují chipsy čerstvé a pásky na svém místě!

 

 

Vodní přečerpávací pumpy za sebe samy zaplatí!

 

 

Vodní Přečerpávací PumpyPřečerpávají vodu mezi nádržkami rychle a bez námahy. Potřebují jen baterie!

 

Twist ties jsou skvělé pro zahradničení!

 

 

Twist Tie - Absolutně esenciální věc pro trénování rostlin! Nedělejte to bez nich!

 

 

 

Neobtěžujte se s nastavováním světel, použijte některé povázkové ratchets!

 

 

Rope RatchetsPokud v současnosti zavěšujete vaše světla pomocí provázku nebo řetězu, toto usnadní práci 10x.

 

 

Pumpy pro živiny nejsou pro každého, ale jsou skvělé k´pokud je potřebujete.

 

 

Pumpa na ŽivinyNutriční Pumpa odčerpává nepřesnost přelévání mikro-nutrientů při užití litrovýc lahví.

 

 

Carson zOrb dokáže zaznamenat ultra-zvětšené záběry na video, takže si můžete zblízka a jednoduše prohlédnout vaše trichomy

 

 

Carson zOrb - Digitální microskop, kteerý zaznamenává a zobrazuje video přímo na obrazovku (za použití  laptopu nebo počítače) je jedním z nejlepších způsobů jak se podívat na vaše trichomy, takže víte s nejlepší přesností kdy sklízet.

 

 

 

Zip ties vám pomohou udržet pěstební místnost organizovanouVelcro straps vám pomohou udržet pěstební místnost organizovanou

 
 
 

Zip Ties / Velcro Straps - Udržte the cords ve vaší pěstební místnosti neat a organizované.

 

 

 

Pipety zjednodušují přesouvání velmi malých množství vody, například když potřebujete vzít vzorek vody pro úpravu pH

 

Pipety - Přenášejí malá množství vody jednoduše, takže je úprava pH vašich rostlin brnkačka.

 

 

 

Jednoruční stlačovací (mačkací) sprej vytváří skvělou mlhu, které je vhodná pro listové krmení

 

Mlhovač - (také zvaný "Jednoruční Stlačovací Sprej")  - Vytváří účinnou mlhu z vody a získáte tak nejvíc z krmení pro listy.

 

 

 

 


 

Přeskočte na...

10 Podivných Skutečností (S Obrázky) Ohledně Pěstování Rostlin Konopí

Naučte mě základy ohledně pěstování trávy

Jak Sirius Pěstuje - 600w MH/HPS & Top-Fed DWC (Hloubková Vodní Kultura)

Obrázková Příručka Při Problémech s Rostlinami

 


 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist