Tady jste7 Nejčastěji Pokládaných Otázek - Pěstování Uvnitř (Indoor)

7 Nejčastěji Pokládaných Otázek - Pěstování Uvnitř (Indoor)


Je to spousta otázek!Během doby kdy provozujeme GrowWeedEasy a newsletter, bylo už několik otázek, které se vyskytovaly up opakovaně a často. Ale dává smysl, že tyto otázky jsou v pořadníku a jsou běžné pro spousty nových pěstitelů! Dole se vám pokusíme tento výběr nejčastěji dotazovaných věcí zodpovědět.

1.) Moje rostlina je nemocná, co je s ní špatně?

Tím může být nespočet důvodů proč rostlina vykazuje známky toho, že je nezdravá. Můžete mít nedostatek živin, předávkování živinami(toxicita), škůdce, problém přelévání, nedostatek vody, probémy s pH a/nebo špatnou kontrolu prostředí pro vyjmenování jen několika.

Lidé pěstující v hydroponii se častějí potýkají s pH problémy daleko více než čímkovliv jiným co bylo zmíněno.

Lidé pěstující v půdě nebo kokosu se častokrát potýkají s více škůdci, a přelévání je běžným problémem pro nové nadšené pěstitele.

Ovšem, pěstitelé ve všech skupinách mají ten samý frustrující problém: problémy s pH, které se samy o sobě projevují jako nedostatečnost živin. Spousta pěstitelů - starých a nových také - v nějakém bodě najdou značky nebo poruchy na jejich svých listech. Častokrát to vypadá, že vaše rostlina potřebuje více nějaké specifické živiny jako vápníku nebo fosforu. A po většinu času je skutečným problémem pH, které je v rozsahu kdy nedovolí rostlině přijmout specifickou živinu i když jí může být dostatek.

Krátká Odpověď: Pokud máte problém s živinami, zkontrolujte vaši úroveň pH předtím než uděláte změny v tom jak krmíte vaši rostlinu. Pokud máte jakýkoliv jiný problém, podívejte se na odkaz dole pro pomoc!

Podívejte se na obrázky běžných problémů s konopím: 
http://www.growweedeasy.com/marijuana-symptoms-pictures

Nedostatek vápníku - pohled na list

 

2.) Proč musím upravovat pH živin?

Odpověď na tuto  otázku se vlastně hodně vztahuje k poslední odpovědi.  Vaše rostlina potřebuje širokou škálu živin, stejně jako lidé. I když dodáte vaší rostlině všechny živiny, které potřebuje, budou moci přijmout jen živiny pokud je pH ve správné normě. Pro vysvětlení z jiné roviny: pH je to co určuje - vyjma jiných věcí - které živiny bude schopna vaše rostlina zpracovat.

Podívejte se na video jak kontrolovat pH

Například: Téměř všechny rostliny konopí potřebují magnézium (hořčík). Pokud pěstujete hydroponicky, vaše rostliny mohou jednoduše přijmout hořčík když je úrověň pH okolo 5.5-6.5. Pokud je vaše pH 4.0, vaše rostliny nebudou schopny přijmout hořčík a tudíž vám dají znamení, že potřebují více hořčíku. V tomto případě, kořeny vašich rostlin jsou obklopeny magnéziem (hořčíkem), ale nemůžou ho vstřebat skrze špatnou úroveň pH.

Krátká Odpověď: Mít správnou úroveň pH učiní vaši rostlinu schopnou vstřebat živiny, které potřebuje v ten daný okamžik. Pokud nebudete upravovat vaše pH, vaše rostlina vám ukáže jak těžké je se o ni starat.

Jak udržovat/kontrolovat pH: 
http://www.growweedeasy.com/ph

3.) Kde můžu zakoupit semena konopí?

Nový začátek...Boy oh boy, dostáváme tento dotaz tak často...ale to je naprosto srozumitelné!

Můžete být nenápadní ohledně všeho co se týká pěstování, ale spousta lidí cítí akt získání semen jako nejméně bezpečnou část jejich pěstování.

Nemusí tomu tak být!

Spousta pěstitelů si vybere pro začátek prvního pěstování začít se semínky, které objeví v jejich paličkách (ze sáčku. To může být convenient způsob jak otestovat vašé pěstitelské dovednosti při malé investici, ale občas můžete mít nečekané výsledky, protože nevíte příliš mnoho, poku vůbec něco o odrůdě, kterou pěstujete nebo o tom jak bude rostlina růst. Pěstoval jsem ze semínek ze sáčku, která byla out of this world, ale také jsem pěstoval ze sáčkových semínek, které vyprodukovaly vysoké, spindly plants s malým výnosem a slabými palicemi. To vše je součástí sáčkovo-semínkové loterie.

Pokud znáte nějakého pěstitele, který žije poblíž stanice medicínského konopí, je občas možné od něj získat semena nebo klony. Některé stanice a společenství dispensaries and collectives vám nabídnou levné nebo darované klony/semena, určené pro pacienty užívající lékařské konopí. Pokud je vám tato možnost přístupná, budete si pravděpodobně moci zvolit odrůdu a mluvit k šlechtiteli o rostlině a o jejím způsobu růstu/účincích. S tímto způsobem budete mít lepší představu o tom co očekávat.

Ale co ohledně objednávání semínek online? Je to bezpečné?

Několikero důvěryhodných společností doručuje semena zákazníkům po několik let, a spousta dalších to začne dělat jakmile půjde konopí více a více do hlavního proudu /mainstream/.

Pokud potřebujete najít specifickou odrůdu pro vaše potřeby, nebo chcete odrůdu, která roste specifickým způsobem (například když máte malou pěstební místnost a potřebujete rostlinu, která poroste malá/keřovitá), budete se chtít pravděpodobně podívat na objednávání semen přímo od šlechtitele nebo online seed banky.

Témeř veškeré pěstování jsem začínal s feminizovanými semínky od důvěryhodné seedbanky, a  budu v tom pokračovat i v dohledné budoucnosti, i přesto že bych mohl vyprodukovat svá vlastní semena. 

Krátká odpověď: Použijte sáčko-semena (ta, která najdete v paličkách), získejte semena/klony od známého pěstitele, nebo objednejte semínka od důvěryhodné semenné banky.

Naučte se kde a jak koupit semena bezpečně:
http://www.growweedeasy.com/seeds

Poznámka: Protože se na to hodně lidí ptalo, toto je společnost, kde já kupuji semena (Už ji s naprostou spokojeností používám po několik let): Nirvana Seeds. Šlechtí svá vlastní semena, takže mají relativně malý výběr odrůd, ovšem stále se k nim vracím, protože odrůdy vždy splní má očekávání (a to už jsem jich vypěstoval hodně doteď). Nirvana už šlechtí po několik dekád, a jsou také známy pro svůj zákaznický servis, a iron-clad spokojenost garantovanou u všech prodáváných semen. Navíc mají recenze od zákazníků, které mohou zanechat pro všechny jejich odrůdy. To co jsem od nich pěstoval jde až za medicínské použití. Mohu doporučit Aurora Indica (skvělé výnosy a velmi jednoduchá na pěstování) a Wonder Woman (OBROVSKÉ výnosy).

Hydroponicky pěstovaná za použití plátna zeleně

 

4.) Co je Hydroponie?

Pěstujte Konopí s Bubleponií!Definice z Wikipedie vystihuje pěkně její význam...

Hydroponie[...]je metoda pěstování rostlin za použití obohacených minerálních roztoků, ve vodě, bez půdy.

Takže v podstatě, pokud pěstujete vaše konopí v jakémkoliv bezpůdním médiu, pěstujete hydroponicky. Někteří lidé jsou zmatení, protože tu jsou bezpůdní média, které vypadají jako půdní (jako zemina), ale po technické stránce jsou hydroponické(jako třeba kokos). Je důležité vědět jestli budete pěstovat v půdě nebo ne, protože většina živin nebo hnojiv se liší právě svým použitím pro půdu nebo bezpůdní média.

Krátká odpověď: Hydroponie je způsobem pěstování rostlin v jakémkoliv médiu, které nenít půdou.

 

5.) Půda vs Hydroponie: Je opravdu jedno lepší než druhé?

Existuje mnoho debat o tom, která z těchto dvou metod je lepší, a ultimativně, vždy to záleži na názoru a pohledu pěstitele. Někteří pociťují, že například pěstování v půdě pomáhá vyzdvihnout určitá intangibles(jako dobrá chuť) zatímco ostatní cítí, že hydroponie je dalším evolučním krokem v pěstování.

Při tom co bylo řečeno, nechte mně vysvětlit vám můj názor...hydroponie je celkově lepší, protože předčí půdu v mnoha způsobech:

 • Hydroponické systémy mají méně škůdců
 • Konopí roste rychleji hydroponicky
 • Máte lepší (úplnou, přesnější) kontrolu nad tím, kolik dodáte těch kterých živin, které rostlina dostane
 • V hydroponii je celkový podíl objemu biomasy rostliny vyšši než v půdě
 • Určité hydroponní systémy (třeba vysoce-krmený (top-fed) DWC /hloubková vodní kultura/) se může shave týdny off of the počáteční fáze růstu.

Krátká Odpověď: Tato otázka je na pěstiteli, protože to byl jen náš názor, že hydroponie předčí půdu téměř ve všechměřitelných ohledech.

Zjistěte více o pěstování v půdě vs v hydroponii: 
http://www.growweedeasy.com/marijuana-soil-vs-hydroponics

6.) Jak mohu utajit svoji pěstírnu před rodiči/spolubydlícími? 

Toto je otázka, kterou jsme byli původně překvapeni, ale nyní je to jedna z těch, kterou čteme často. Mnoho lidí žije v situaci, kde by rádi pěstovali konopí, ale žijí s člověkem, který je nutí k tomu, aby svoji pěstírnu museli před ním schovat.

Nedělejte to!Obecně, máte chtít přijmout pravidlo, aby nikdo  neměl vědět o vašem pěstování. K tomu abyste mohli efektivně uplatnit toto pravidlo, potřebujete takovou situaci, abyste nemuseli vypouštět trzení faktu, že pěstujete konopí.

Nehledě na to jak sly a ukrytí dokážete být, protože bude extrémně obtížné skrýt váš růst skrze fakt, že potřebujete skrýt každou část vašeho celého pěstování  ukrytou na 100% během celé doby pěstování!

Pokud žijete se svými rodiči nebo spolubydlícími, jak naložíte s:

 • Zvýšené spotřebě a účtu za elektřinu díky světlům
 • Potřeba místa, které musí mít velmi jasnát světla operující bez strhnutí pozornosti
 • Potřeba místa, které musí být tmavé bez rušení
 • Ukrytý způsob jak ventilovat teplo od vašich pěstebních světel
 • Překrytí (potlačení) zápachu... Kvetoucí rostliny konopí vytváři a pungent vůni/zápach, který se nudrží jen zavřenými sveřmi nebo pěstebním boxem či stanem *
 • Vaši rodiče/spolubydlící/nájemce, který přijde do vašeho pěstebního prostoru bez vašeho dovolení

Výrobky jako Ona Block dokáže neutralizovat pachy v malé místnosti. Jeden malý Ona block jako tento postačí na pokrytí zápachu několika rostlin během fáze kvetení. Budete chtít použít a investovat do 2, abyste zvýšili zápach neutralizující vlastnosti během posledních týdnů květu.* Pro neutralizaci pachu pěstebního místa, můžete přidat pachový filtr k vašemu odtahovému větráku, při použití zácpach neutrlizujícího výrobku jako Ona Block pro neutralizaci pachu v obystných místech (i když Ona Block by nikdy neměl být umístěn v blízkosti vašich rostlin). Čím více kvetoucích rostlin máte ve stejném okamžiku, s tím více pachem se budete potýkat. Pach většinou nabere největší intenzity v posledních 2-4 týdnech před sklizní. 

Tyto problémy se mohou zdát surmountable, ale nestojí vůbec za to, když si uvědomíte, že vkládáte svůj život a štěstí do rukou někoho jiného!

Takže dokud člověk s kterým žijte je váš klon, s kterým sdílíte část společné krve, nepěstujte se spolubydlícími nebo rodiči!

Krátká Odpověď: Pokud bydlíte se svými rodiči/spolubydlícími, nebo pokud bydlíte v místě, které může být kontrolováno bez varování (i.e., apartmány, koleje),  tak důrazně varujeme, abyste NEPĚSTOVALI dokud se vaše podmínky nezmění.

 

7.) Jak zjistím kdy sklidit?

Tato otázka je záludná, protože existuje hodně faktorů, které se vztahují k rozhodnutí kdy sklidit a někter odrůdy se mají ke sklízení a rozdílně pokud jde o znaky rozpoznatelné z kvetení.

Naplňujeme své sklenky!

Dobré základní pravidlo zní: počkejte na pestíky (bíle chloupky vyrůstající na paličkách) až zhnědnou a začnou se stáčet smměrem zpět do palice. Ovšem, mějte na mysli, že tato metoda není vždycky tak úplně přesná, protože vývoj pestíků a trichomů není vždy spjat jeden s druhým.

Pro ty, kterí jsou důslední ohledně sklízení v pravý čas, můžete si chtít pořídit zvětšovadlo, takže se budete moci podívat na glandular stalked trichomes ("glitter", který roste na vašich palicích), což vám dá více informací o tom kdy jsou vaše palice "připraveny."

Použití zvětšovadla se může zdát obtížné, ale je to ve skutečnosti jednodušší než si myslíte jakmile to dostanete do ruky! Především to zabezpečí to, že vyberete ten správný čas ke sklizni namísto toho dostat to jen 'in the ballpark'. To znamená, že sklízíte vaše palice při jejich nejvyšší potenci a ještě k tomu při nejvyšším výnosu.

Krátká Odpověď: 

Metoda OK: Počkejte až se bílé chloupky na palicích začnou stáčet dovnitř a hnědnout.

Nejlepší Metoda: Pokud chcete trefit ten nejlepší čas sklizně, opatřete si zvětšovadlo a podívejte se zblízka na trichomy.

Naučte se přesně jak zjistit kdy je čas sklidit vaši těžce-získanou medicínu (s množstvím obrázků a detailních informací o zvětšovadlech):
http://www.growweedeasy.com/harvest

 


 

Tady je rychlá rekapitulace všech tipů  s pertinent informací! 
 
 
· Sick plant?
 
· Potřebujete pomoci s pH? 
 
· Kde získat semena?
 
· Zaujala vás Hydroponie? 
 
· Zkoušíte  potajnu pěstovat zatímco žijete s rodiči/spolubydlícími?
NEDĚLEJTE TO!
 
· Kdy sklízet?
 

na GrowWeedEasy.com vytváříme alespoň  jeden nový článek (nebo drasticky upravujeme a aktualizujeme starý)  každý týden po několik let, takže se ujistěte, že zkusíte  Vyhledávání pokud stále hledáte odpověď na některou otázku! Tato stránka zahrnuje všechny naše aktualizace a nové články pokud se chcete opakovaně  vracet a zkontrolovat na čem pracujeme.

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Podívejte se na kompletní zápisky všech našich nových & aktualizovaných článků na Scoop.it
Podívejte se na Nové Články & Podmínky Použití na Scoop.it

 TOPlist