Tady Jste7 Častých Chyb Nových Pěstitelů a Jak se jim Vyhnout

7 Častých Chyb Nových Pěstitelů a Jak se jim Vyhnout


Současný (a nechtěný, dle mého názoru) legální status konopí způsobuje, že se spousta nových pěstitelů přiučí hodně těžkým lekcím na vlastní pěst.

Často vidíme obrázky rostlin, o které se jejich pěstitelé starají; některé obrázky nám okamžitě vypovídají o tom, že jejich pěstiteli chybí nějaký vitální kus znalostí, který by kompletně vyřešil jeho problém!

S tímto na paměti, jsme zkompletovali krátký seznam nejčastějších chyb, který vidíme u nových pěstitelů. Čtěte dále abyste zjistili jestli neděláte také jeden z těchto častých přešlapů!

1. Neupravování pH

Když začínáte poprvé pěstovat konopí, najednou je všude spoustaa akronymů, formulí a režimů, o kterých si můžete myslet, že si je máte zapamatovat. Poté co uslyšíte PPM, PPK, pH, Lukasova Formula, 18/6, 24/0, atd., většina lidí se rozhodne ignorovat toto nářečí a zkusit jen kytky zalévat.

Toto názvosloví může být určitě náročné, a souhlasila bych, že hodně z toho může zůstat ignorováno…kromě pH.

Úprava pH je jednou z více technických věcí, s kterou musí téměř všichni pěstitelé zápolit. Špatné pH ještě dodané nemocným rostlinám, které trpí při tvorbě malých palic, a špatné pH vytváří mrtvé rostliny konopí.

Jak se tomu Vyhnout:

Pro vaše rostliny, pH je věcí, která určuje, které živiny může přijmout. Když je pH ve správném rozsahu, vaše rostliny mohou vzít ty živiny, které potřebují!

Pořiďte si pH Testovací kit a ujistěte se, že dáváte rostlinám vodu se správným rozsahem:

Hydroponie:            5.5 – 6.5
Půda:                          6.0 – 7.0

Všeobecně, většina nedostatků nutrientů (živin) je problémem špatného pH, který následně způsobuje, že rostlina není schopna vyzvednout požadované živiny. Pamatujte si to a vaše rostliny budou vypadat nádherně.

Zjistěte více o kontrole a úpravě pH
 

2. Používání Příliš Mnoha Živin

To je chyba, kterou je velmi lehké udělat, a většina pěstitelů to dříve nebo později udělá.

Tady je věrší část tohoto problému: Většina dodavatelů živin zahrnuje rozvrh dodávání živin spolu s jejich nutrienty, a většina z těchto rozvrhů doporučuje dávkování, které je příliš silné!

Předávkování živinami vede ke známé poruše affliction zvané popálení živinami (často nazývané jako “nute burn”). Popálení živinami nezabije vaši rostlinu ve   většině případů, ale zanechá pozorovatelný pamětník na svou prezenci po zbytek růstu.

Jak se mu Vyhnout:

Použijte stejný režim dávkování jak je uvedeno u vašeho nutričního systému (lahvička s umělými/organickými živinami), ale použijte jen čtvrtinu (1/4) doporučeného množství.

Například: Pokud se na rozvrhu živin uvádí dávkování 2 lžiček živného roztoku na 10 litrů vody. Použijte jen polovinu lžičky (2 * 1/4 = 1/2).

Pokud vaše rostlina začne vykazovat známky nedostatku živin a pH je ve správné hladině, pomalu zvyšte na 1/2 nebo více jak bude třeba. V mém případě, jen velmi zřídka krmím rostliny živinami při dávkování vyšším než při poloviční (1/2) síle.

Naučte se jak získat lepší výsledky s živinami pro konopí

 

3. Přelévání (příliš časté zalévání)

Spousta z nás byla přivedena k myšlení, že rostliny potřebují sluneční světlo a vody každý den. To v kombinaci s žízní nového pěstitele, aby poskytl vše svým rostlinám, způsobuje že hodně lidí zalévá jejich rostliny více než je třeba.

Přelévání způsobí, že se rostliny adopt a droopy posture, a může dokonce rostliny zabít ve vážnějších případech. Naštěstí, přelité rostliny mohou být zachráněny do své plné slávy.

Jak se mu Vyhnout:

Pro pěstitele v půdě nebo hydroponickém médiu jako je kokos, použijte svůj prst pro otestování horních 2-3cm média. Pokud jsou vrchni 2-3cm suché, (a žádná mokrá hlína se nepřilepí na váš prst), tak je čas zelévat! Pamatujte: Přelévání je způsobeno příliš častým zaléváním!

Pro DWC/Hydro Založené Na Vodě, ujistěte se, že máte velké kameny, které vytvářejí dostatek bublin. Protože přelévání je v podstatě deprivace (nedostatek) kyslíku pro kořeny rostlin, takže můžete přelévat svoji rostlinu (v tomto slova smyslu) nedodáním dostatku kyslíku!

 

4. Špatná Genetika

Oh jak vzrušující může být pěstovat ze sáčku (semínko nalezené v sáčku s květy)! Může to být odrůda, kterou máte rádi, a je to zdarma!

Spousta pěstitelů byla zlákána touto myšlenkou pěstovat ze semínka zadarmo nalezeného v jejich sáčku s marihuanou, a stejně tolik pěstitelů byla rozčarována.  Tato semena, která jsou náhodně nalezena v konopí (v sáčku) jsou obvykle duds, ale také to mohou být samci, runts, nebo hermiové.

Podobně, někteří pěstitelé získávají klony z nemocných rostlin, nebo z klonů, které nebyly správně opečovávány a pravděpodobně se nikdy nedostanou až do dospělosti.

Jak se Tomu Vyhnout:

Získejte semínka z prověřeného zdroje. Pokud se chystáte utratit peníze za dobré osvětlení a živiny, mohly by být vyhozené za rostlinu se špatnými geny nebbo špatným pohlavím.

Spousta pěstitelů má jejich důvěryhodný zdroj, a já osobně používám Nirvana Shop už nějakou dobu. V jakémkoliv případě, je dobrý nápad jít se společností, která can reimburse you in case your seeds don’t arrive or are duds.

Pěstitelé začínající s klony by měly trénovat ještě větší pozornost a obezřetnost. Mým hlavním doporučením je znát člověka, který vám prodal/daroval vaše klony a pokud možno si i prohlédnout rostlinu. Nemoci/škůdci jako prachovitá bílá plíseň, spidermites a tabákový mozaikový virus může být lehce rozšířen z vašich klonů na celou zahradu skrze vaše ruce!

 

5. Nedostatek Světla

Už jsem viděla na několik poslaných obrázků, kde má pěstitel rostlinu pod jedinou incandescent žárovnkou, nebo světlem na čtení, nebo klidně na okně, kde je jasně vidět, že venku sněží.

Jak se tomu Vyhnout:

Je důležité porozumět, že hlavní určující faktor toho jak rostlina dospěje k optimální výšce a velikosti je to kolik světla obdrží. Rostliny potřebují světlo, a rostliny tvoří velké květy s dostatečným osvětlením!

To neznamená, že musíte jít a koupit 1000w HPS pro vaši malou pěstírnu; spousta nových pěstitelů začíná s CFL úsporkami, a mých prvních několik růstů bylo také právě s nimi.

Co to znamená, je že můžete očekávát, že množství květů je přímo úměrné množství světla, které rostlinám dodáte.

Zjistěte více o různých pěstebních světlech pro pěstování konopí

 

6. Ignorování Zabezpečení

Tady je krátký seznam věcí, které jsem viděla na obrázcích nebo četla v emailech:

  • Tráva v okeních sills (pic) s krásným výhledem na ulici a projíždějící dopravu
  • Obrázky konopných rostlin nebo palic s příým pohledem na identifikační informace jako je mail se jménem a viditelnou adresou
  • Člověk debatující allegedly pěstování konopí s jeho spolupracovníkems
  • Obrázek trávy rostoucí v nízko-oplocenmé zahrádce to neighbors

Jak se tomu Vyhnout:

I realize that telling people to be serious about security and safety sounds about as boring as it makes me sound old…but it’s insanely necessary.

Opravdu mně to láme srdce, když vidím jak někdo dostává neúměrně dlouhý trest za vlastnictví rostliny.

Udělajte sobě (a mé zodpovědnosti conscience) laskavost a PROSÍM přečtěte si následující článek o bezpečnosti tady: http://www.growweedeasy.com/How-to-NOT-get-Caught-Growing-Weed

 

7. Sklízení Příliš Brzy

Pěstování konopí určitě zahrnuje určitou dávku trpělivosti pokud jej sledujete až do konce. A čádná část pěstování neotestuje vaši trpělivost více než čekání na správný čas sklizně vašeho konopí.

Sklizení příliš brzy redukuje účinky vaší medicíny a s tím i celkovou váhu sklizně.

Jak se Tomu Vyhnout:

Podívejte se na obrázek dole pro zkrácenou verzi. Pokud chcete plnou verzi toho, kdy sklízet vaše rostliny, podívejte se na “Kdy mám sklidit své konopí?” page.

Klikněte zde pro pohled na detailní obrázky ze sklizně a naučte se jak určit kdy je konopí připraveno ke sklizni podle vzhledu trichomů

 

 


 

 

Turn on images to see this

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist