Tady jsteNeudělejte těchto 6 Přešlapů ve Fázi Květu

Neudělejte Těchto 6 Přešlapů Během Fáze Květu


napsáno Nebula Haze

Široká rostlina konopí skoro při sklizniVaše rostlina konopí se kompletně soustřeďuje na tvorbu palic během fáze květu.

Během této fáze, rostliny často potřebují trošku extra TLC protože už nevynakládají tolik úsilí do vlastního zdraví.

Naneštěstí, to je ten přesný čas kdy většina vnitřních pěstitelů je příliš spokojena a začíná zapomínat na vlastní rostliny.

Jako zahradnice indoorového konopí, mají vaše akce během fáze květu obrovský dopad na výnos vaší sklizně a konečné potence vašich palic.

Tady je 5 jednoduchých ale efektivních věcí, na které by jste měli dávat pozor, tak že vaše Fáze Kvetení bude pokračovat skvěle a vaše rostliny vyprodukují mohutné květy téměř jako z obrázku, při každé sklitni!

1.) Sledujte jak kluci okupují vaše samice

Hledejte bedlivě jestli mezi vašimi rostlinami není nějaký nečekaný samec nebo hermi (hermafrodit; samice které rostou "samčí" části).

Hermiové obvykle nastupují ve dvou formách. Buď to vypadá, že vám rostou samčí male pollen sacs among your flowers, nebo uvidíte znak hermieho jako "žlutý banán."

V podstatě se dívejte po koulích/pollen sacs nebo výrustek ve tvaru žlutého banánu rostoucí kolem vašich krásných palic a bílých chloupků. Rozhodně je odstraňte při nalezení pro prevenci nekontrolovaného opylení. Já často pro jistotu odstraním celou palicovou část.

Samičí rostliny konopí se změní na hermieho a vyrostou jim kuličkyKonopný Hermie s výrůstkem ve tvaru žlutého "banánu"

I jeden jediný pollen sac vám může poničit celou sklizeň pokud se uvolní, tím, že se rozšíří opylení a "osemení" všechny samice.

Všechny opylené palice se přestanou dále zvětšovat a namísto toho budou dávat všechnu energii na tvorbu semen. Jako výsledek získáte semenité palice a nízký výnnos. Někteří pěstitelé pěstují záměrně hermafrodity proces známý jako rodelizace. Opylení získané skrze rodelizaci  produkuje všechny samice (feminizovaná) semena při použití k opylení palic.

2.) Ujistěte se při vnitřním pěstování, že vaše světla nejsou příiš blízko nebo daleko

Běhe prvního měsíce fáze květu, spousta rostlin konopí prochází skrze dramatické urychlení růstu známé jako "strečování (roztahování)." Zatímco později během života některých odrůd, rostliny budou pokračovat v růstu do výšky po většiu času, i po úvodním roztažení ve květu.

Uvnitř, je pro většinu rostlin běžné, že se posunují blíže a blíže pěstebním světlům aniž by si toho pěstitel vůbec povšimnut. Vždycky udržujte nějakou bariéru ve formě prostoru mezi vašimi rostlinami a osvětlením!

3.) Kontrolujte pH vaší Kořenové Oblasti

Více než 50% problémů s rostlinami dotazované zde na GrowWeedEasy.com - službou doktor kytek se ukazují jako důsledek příliš vysokého nebo příliš nízkého pH v oblasti kořenů.

Při hydroponické kontrole pH je to důležité pro váš úspěch. I při pěstování v půdě, pH má obrovský efekt. Někteří pěstitelé mají více štěstí, ale když máte najednou nevysvětlitelné problémy, hodně vám doporučuji přinejmenším kontrolovat pH a tím eliminujete že by mohlo být příčinou.

Problémy s pH můžou způsobit zakroucené listy, kudrnatění a něco co se může zdát jako široká škála nedostatku živin.

V podstatě, rostliny nemohou absorbovat živiny pokud je pH mimo ideální rozsah v kořenových čáastech.

Problémy s pH se Manifestují v Různých Podobách, tak jak je ukázáno na příkladech níže:

Optimální hodnota pH se trošku liší mezi odrůdami, a také v závislosti mezi různými pěstebními médii, ale dobré pravidlo palce je udržení kořenového pH v rozsahu 5.5-6.5 pro hydroponii, a 6.0-7.0 pro pěstování v půdě.

Pokud kontrolujete pH od počátku, pokrašujte i nadále v jejím kontrolování. Nezpohodlněte a let this slide now!

Pokud jste nekontrolovali pH a náhle máte několik neočekávaných problémů, zkontrolujte ho předtím než začnete provádět nějaké drastické úkony!

A pH kit je dostupný, a jednoduchý na používání.

Když jsem poprvé měla pH kit, byla jsem překvapena o jak moc silnější a odolné vůči problémům mé rostliny začly být jakmile měly optimální pH v kořenovém systému. To dovoluje rostlinám jednoduše využít všechny potřebné živiny, takže se mohou soustředit na tvorbu palic.

Jako výsledek, můžete potřebovat menší úroveň celkových přidáváných živin, což většinou znamená jemnější, chutnější palice.

Zjistěte vše co potřebujete vědět o správném pH přímo tady (je to jednodušší než jste si asi mysleli!): http://www.growweedeasy.com/how-do-i-check-the-pH-of-my-water

4.) Nepředávkujte rostliny s živinami

Organické živiny jako kompostovací čas může způsobit rostlinám popálení stejně tak jako jakékoliv jiné živiny Když to přeženete s živinami (i s těmi organickými jako je kompost nebo žížalí čaj), může to zničit vaši sklizeň a vaše květy budou chutnat odporně!

To je nejhorší věc, kterou můžete udělat v pozdější fázi květu , když bude pozdě na to aby se vaše rostlina vzpamatovala.

Nikdy nezvyšujte úrovně živin dokud jste nezvládli problém s pH a poté můžete pomalu pokračovat.

Je normální, že vaše nejstarší, nejníže položené listy začnou žloutnout a opadávat s tím jk se bude blížit sklizeň neznamená to, že potřebujete přidávat více živin.

Rostliny ve skutečnosti potřebují méně a méně živin s tím jak se blíží sklizeň, a je přirozené, že se listy začnou obarvovat do žlut, především staré listy na nižších úrovních rostliny.

5.) Udržujte vlhkost pod 45% pro Zabránění Plísně

Udržujte nízkou vlhkost ve fázi květu pro zamezení plesnivění palic jako je tady tatoVe fázi kvetení by měla být vlhkost udržována pod hranicí 45% pro zamezení plísně.

Když bude vlhkost v pěstební místnosti příliš vysoká, rostlina bude pulls přebytky vody skrze listy což zvýší šanci na plíseň, především u hutných velkých palic.

Někdy si můžete myslet, že jsou vaše palice úplně v pořádku, a poté objevíte skrytou plesnivějící část někde uprostřed, jako tady t na obrázku vlevo. 

Nikdy nekuřte zplesnivěné palice!

Někteří pěstitelé mohou dramaticky snížit vlhkost v pěstební místnosti za použití odvlhčovače během několika posledních týdnů kvetení.

Toto vlastně stresuje vaši rostlinu tím správným způsobem, a může zvýšit produkci hashe (resin).

6.) Propláchněte vaše rostliny těsně před sklizní s čistou vodou s upraveným pH (žádné živiny)

Doporučuji propláchnout rostliny s obyčejnou, pH upravenou vodou po poslední 1-2 týdny před sklizní pro vymytí jakýchkoliv živin navíc.

Obyčejný průplach čistou vodou zlepší celkovou chuť a vůni vašich palic, především pokud jste to trošku přehnali s živinami.

Tip: Přidejte trošku obyčejné černé melasy (lžičku nebo dvě na 4 litry) do vaší vody během druhé poloviny fáze kvetení, je to jednoduchá a efektivní alternativa k drahým doplňkům živin, které upravují vůni a chuť květů.

Jak dlouho trvá Fáze Květu? Kdy můžu sklízet?

Čas určený pro květ záleží hodně na vaší odrůdě, stejně jako účinek, kterého byste chtěli dosáhnout.

Většina odrůd potřebuje tak 2-3 měsíce ve fázi květu předtím než je připravena ke sklizni, i když některé odrůdy jsou trošku rychlejší a některé odrůdy (haze) mohou vyžadovat až 4 měsíce květu než budou připraveny.

Někteří pěstitelé preferují sklízet dříve pro více "buzzy - bzučící" nebo nabuzující účinek a jiní zase později pro více "zkameňující" účinek.

  • Sklízení příliš brzy způsobuje nízké výnosy a nepotentní palice
  • Sklízení velmi pozdě produkuje palice, které způsobují ospalost

Když sklidíte ve správný čas, dostanete nejlepší výnos. Plus získáte účinky, které chcete.

Nejlepší věc jakou si zapamatovat během sklízení je zůstat trpělivý. Spousta lidí je příliš nedočkavá co se sklizně týče, takže sundají kytky příliš brzy. Počkejte na několik znaků, které vám napoví:

  • Přinejmenším 50-70% chloupků (pestíků) na paličkách by mělo ztmavnout a začít se stáčet dovnitř
     
  • Trichomy konopných květů (zobrazeno zblízka) jsou nejlepším indikátorem pro to kdy je čas sklízet Použijte lupu, příruční mikroskop, nebo (můj osobní favorit) USB microskop při pozorování vašich palic. Budete vědět že jste připraveni ke sklizni když většina čistých trichomů (malý houbovitě vyhlížející růst) se z většiny zbarvily na mléčnou barvu, s několika jantarově/žlutými trichomy. Až budou připraveny, také začnou přepadávat dolů z váhy horních cibulek.

Tady je kompletní návod ke sklízení vašeho konopí ve správný čas:
http://growweedeasy.com/how-do-i-know-when-to-harvest-marijuana

Pro nadšence jako já... tady je článek vysvětlující vědecké pozadí při výběru správného času sklizně pro dosažení optimálních úrovní kannabinoidů:
http://growweedeasy.com/thc-cbd-cbn-when-to-harvest-marijuana

Bonus: Ošmikávání & Ošetření Vašich Nově Sklizených Palic

Jakmile jsou vaše rostliny sklizeny, můžete z nich ostříhat listy pryč a zavěsit je vzhůru nohama pro sušení.

VĚDĚLI JSTE? Můžete ostříhat všechny palice z rostliny a zapnout světlo na 24/0 abyste vrátili rostlinu zpět do vegetativní fáze. Jedním z důvodů proč byste to chtěli udělat je, že rostlina byla vysoce-plodící a chcete si vytvořit další klony. Asi po měsící nebo dvou, rostlina se zcela vzpamatuje a začne vegetativně růst. V tomto bodě z ní můžete vzít řízky. Dokonce můžete znova-vegetační rostlinu uvést opět do fáze květu a sklidit z ní znovu.

Je možné vzít řízky i během fáze květu, ale tyto klony hůře zakořeňují, a z nějakého důvodu klony vzaté během květu vykazují odd růst. Někteří pěstitelé děají řízky během kvetení účelně, s technikou známou jako "monster kropování," aby převzali výhodu tohoto odd růstu k produkci keřvitých monster.

Existuje spousta způsobů jak vysušit vaše palice, jako zavěšení na provázku, rozhození na síť a nebo je ponehat v krabici.

Ošetřování Vašich Palic
 
Jakmile jsou vaše palice suché, dejte je do vzduchově uzavřené nádoby, a umístěte nádoby na tmavé místo.

Můžete občasně nádoby otvírat a protřepat lehce s palice uvnitř; také je dobré zkontrolovat a ujistit se, že necítíte plíseň a že jsou palice na dotek suché. Je dobré to dělat častěji ze začátku(jednou za den zpočátku) a pomalu provádět méně častěji(jednou každých 3-5 dnů). Po zhruba 2-3 týdnech tohoto procesu jste vykonali skvělou práci a máte úžasnou bylinu! Ošetřujte ještě déle, až do 6 měsíců, pro kontinuální zlepšení v chuti/vůni.

Zjistěte ještě více o sklízení a ošetřování vašich palic: http://growweedeasy.com/basics#harvest


 

Nebula Haze držící článek publikovaný v Magazínu SkunkO Autorovi: Nebula Haze

Konopí téměř zachránilo můj život, a jsem určena k tomu abych ukázala, jak jednoduché pěstování může být.

To je důvod proč jsem se rozhodla přinášet volné informace do světa na GrowWeedEasy.com /PestujteJednoduse.cz/.

 


Chcete "ukrást" tento článek?

Tady na PestujteJednoduse.cz (GrowWeedEasy.com), jsme oddaní tomu dostat tyto informace k tolika rukám jak jen to je možné. Jste vítaní pro publikování celého článku, dokud jej nebudete měnit, odstraňovat nebo jinak měnit jeho části bez svolení.

Prosím, neváhejte Kontaktovat PestujteJednoduse.cz / GrowWeedEasy.com s jakýmikoliv otázkami.

Šťastné pěstování!

 


 

Skočte na...

Superkropování: Jednoduché Tajemství pro větší výnosy
Podívejte se na Běžné Obrázky Problémů s Konopím
Zjistěte více o nákupu semen online
Jak naklíčit semena

 

 

 

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

TOPlist