You are here5 Tajemství pro Pěstování Nejkvalitnějších Palic

5 Tajemství k Vypěstování Nejkvalitnějších Palic


napsáno od Sirius Fourside

Hrst několika krásných palic.Už jste někdy měli palice které byly tak...tak? Mediocre? Just okay? Konopí, které je ‘tak v pořádku’?

Už jste někdy měli konopí, které bylo tak dobré, že jste ho chtěli zachránit abyste ho měli co nejdéle? Konopí tak dobré, že jste ho chtěli prozkoumat tak blízce, abyste se nějak dozvěděli proč je tak dobré?

Co dělá rozdíl mezi dvěma?

Pohled na květy ještě doplněný o její potenci, chuť a vůni je to, co činí konopí tak vyjímečné pro jeho konzumenta.

Ale co se stane, když pěstujete konopí, které bude dávat tyto požadované kvality?

V tomto týdenním vydání GrowWeedEasy novinek, uvidíte jaké pěstitelské praktiky jsou zodpovědné za rozdíly mezi středně-a-nízko kvalitními kytkami a nejkvalitnějšími palicemi!

 

Genetika

Skvělé kytky začínají u skvělých semínek!Už jste to pravděpodobně slyšeli milionkrát, ale dobré konopí začíná u skvělýh genů. Mít semínka s dobrými vlastnostmi pro pěstování vám dává rostlinu, které se povede ve správných podmínkách na rozdíl od jen přežívání.

Všechny odrůdy konopí mají svoje vlastní atributy, takže nejlepší věcí co udělat je najít jednu, která splňuje to co hledáte. Některé odrůdy jsou vyysoké v obsahu THC, některé jsou známy dobrou chutí, některé mají zase vysoký obsah CBD, atd.

V jakémkoliv případě, pěstování konopí ze ‘sáčku’ je jednoduchý způsob jak snížit svoji šanci na pěstování skvělé trávy. V nejlepším případě pěstování ze sáčku, dostanete samici stejně tak dobrou jako je ta ze seedbanky. V ne-až-tak-tom-nejhorším-případě, můžete mít samčí semeno, ze kterého vyroste runt rostlina ze slabé odrůdy. Nebo ještě hůř...není to ani konopí!

Existuje opravdu několik míst, kam můžete jít abyste získali semena s dobrou genetikou, měl jsem nejlepší štěstí a nejméně potíží při objednávání z důvěryhodných semenných bank. Osobně používám Nirvana Seeds pro jejich vysoce kvalitní odrůdy a všech mých 100% objednávek jsem obdržel, ale jsem také velkým fanouškem semen z Barneyho Farmy a od DNA Genetics.

 

Vysoká Intenzita Světla

Obecně řečeno, čím více světla, tím lépe! Množství světla, které vaše rostlina přijímá během života, může být použito jako velmi dobrý indikátor toho, jak blízce se rotlině dostává dosažení maximálního potenciálu když jsou všechny ostatní podmínky splněny. Ve skutečnosti, mimo genetiku, světelná intenzita hraje největší a rozhodující roli co se týče toho, jak velké/silné/potentní vaše palice budou.

To znamená, že i když budete mít semena odrůdy, která dosahuje 22% THC, rostlina bude potřebovat dostatek světla k tomu aby mohla dosáhnout až do této úrovně. To samozřejmě neznamená, že potřebujete 1000 watt HPS pro vypěstování skvělé palice, ale znamená to, že pravděpodobně nevypěstujete nejkvalitnější palice s jednou 26 watovou úsporkou.

Kolik tedy stačí?

Naneštěstí, toto je otázka, kterou je velmi těžké zodpovědět jelikož to záleži na té konkrétní odrůdě a její specifičnosti, oblasti ve které pěstujete, a velikosti květiny kterou pěstujete (menší kytky vyžadují méně světla). Obecné pravidlo se kterým byste měli jít je “čím více tím lépe”, a sledujte vaše rostliny jak budou reagovat. Ve většině případů je obtížné dát vašim rostlinám příliš mnoho světla pokud nemáte vysoce výkonné LEDky nebo 1000 watt HPS.

 

Sklizeň ve Správný Čas

Pro spoustu pěstitelů je toto nejtěžší věc kterou dodržet. Proč?

Protože můžete koupit semena se skvělými geny, a můžete koupit MH/HPS kombo, které naplní vaše konopí světlem, ale nemůžete koupit trpělivost! A kvetoucí rostlina konopí vyzkouší vaši trpělivost, to si pište!

Krom toho že začnete být daleko vybíravější co se týče živin, kvetoucí rostlina začne vonět mnohem lákavěji a i svým vzhledem se bude tvářit, že už je čas s klizně. Problém je, že je tu krátké 2-3 okno ve kterém by mělo být konopí sklizeno, a většina pěstitelů (včetně mě) má sklon sklidit je předčasně.

Kdykoliv budou vaše kytky kvést a vy budete mít pocit, že byste je měli sklidit, protože vypadají připraveně, odkažte se na tuto stránku a dvakrát zkontrolujte jestli jsou: http://growweedeasy.com/how-do-i-know-when-to-harvest-marijuana. Sklízení příliš brzy je velmi jednoduchá cesta jak zničit palice, která zabraly tak dlouho času vyrůst, tak svakrát, třikrát a čtyřikrát zkontrolujte, že jsou připraveny předtím než sklidíte jedinou paličku!

 

A Slow Dry

Milovaný sušící systém. Hodně pěstitelů považuje sušení a ošetřování za dvě části jednoho a toho samého procesu, ale raději je odděluji k opravdovému vyzdvihnutí důležtých kroků, které zahrnují.

Není důležité jen vysušit vaše nově sklizené palice předtím než je můžete použít, ale chcete je také vysušit co nejpomaleji. Přiliš rychlé sušení je může udělat křehké a hrubé, a budou cítit po - ironicky - jako posekaná tráva.

Dobrý způsob jak udržet vlhkost v rostlině a zamezit, aby se vysušila příliš rychle je uříznout celé větve až poté coskončilo sušení. Mít na ní extra listy taky způsobí, že se rostlina vysuší pomaleji, protože zbývá více masy rostliny, která se musí vysušit.

Osobně, uříznu své palice předtím než je suším, protože se mi to jeví jako jednodušší řezat a stříhat zároveň palice od stonku. Od této chvíle mohou být palice zavěšeny k sušení, nebo umístěny na sušící stojan.

V jakémkoliv případě, doporučil bych vám nechat co nejvíce stonku kolik budete moci, protože to zpomalí sušící proces, a je jednoduché ho odstranit později. Také bych vám doporučil zavěsit vaše rostliny vzhůru nohama předtím než budete zkoušet nějaké jiné způsob. Anekdoticky, zjistil jsem že palice které zůstanou na jejích stoncích a jsou zavěšeny hlavou dolů mají sklon se sušit mnohem pomaleji než na sušáku...což je přesně to co chcete!

Ve zkratce, sušte své palice tak dlouho jak jen budete moci. Zaměřte se na více než 5 dnů, s ideálním cílem kolem 8-10!

 

Důkladné Ošetřování

Jakmile jsou vaše palice důkladně usušené, jediná věc, která zbývá je ošetření vašich palic. Tento poslední krok nepřidá na potenci sám o sobě, ale je z velké části odpovědný za chuť a vůni, kterou máme všichni tak rádi.

V podstatě, ošetřování vašich palic zahrnuje jejich uzavření v nádobě alespoň na 2-3 týdny. Během toho, nádoby jsou pravidelně otáčeny, otvírány, vyprazdňovány a znovunaplňovány s těmi samými palicemi. To dá vašim palicím možnost ‘zbavit se’ určitých, ne-tak.chutných chemikálií, a protřepávání, vyprazdňování, atd. zamezí tvoření plísně.

Konopí v nádobách po sklizni.

Pro získání návodu krok-za-krokem na sušící a ošetřovací procedůry, zkontrolujte náš článek na GrowWeedEasy.com: http://growweedeasy.com/how-to-cure-buds.

 

The Short Version

Tady je ještě jednou maso & omáčka k tomuto článku v případě že jste nějakou část zapomněli (k čemuž jsou někteří z nás náchylní):

Potentní, vysoce-kvalitní palice potřebuje těchto 5 věcí:

  1. Dobré geny (Získejte dobrá semena)
  2. Velkou Intenzitu Světla (Více světla = lépe pro vaše rostliny)
  3. Sklízení ve správný čas (Máte jen jednu šanci; trpělivost je nejdůležitější!)
  4. Pomalé Sušení (Čím pomaleji budete sušit své palice, tím lépe)
  5. Důkladné Ošetření (Vložte je do uzavřené nádoby a nechte je pak provětrávat jak jen to bude možné)

 

 


 

Skvělé Palice Zažínají u Kvalitních Semen!

Co je prvním krokem pro vytvoření tlustých, potentních a ohromujících palic?

DOBRÉ GENY!

Ujistěte se že začnete správnou cestou při svém dalším pěstování s vydatnou, potentní, vysoce výnostou odrůdou!

Aurora Indica

Aurora Indica!

"Nirvana Aurora Indica je F1 hybrid Afghanu a Northern Lights. Tato rostlina zůstává mala, produkující mohutné větve a husté palice. Tato odrůda konopí produkuje vyjímečné množství pryskyřice, což má za výsledek hluboký, téměř černý hash s chutnou vůní a mohutným účinkem."

 

BlackJack

Čistá Síla Rostliny!

"BlackJack vytváří tvrdé palice s velkými, grepovými kalichy, které jsou pokryté kompletně THC! Kouř je mohutný a chutný, a produkuje vyjímečně dlouhotrvající účinek."

 

Wonder Woman

Wonder Woman!

"Nirvana Wonder Woman je jiným druhem těchto nových úžasných vysoce nosných konopných rostlin.  Wonder Woman nese kamenně tvrdé palice, které se lehce stříhají. Kouř této konopné odrůdy má klasický, bohatý, skunkový nádech doplněný dlouhotrvajícím účinkem."

Prohledejte PestujteJednoduse.cz

Vyberte Správnou Odrůdu & Požadované Lékařské Vlastnosti
Vyberte Správnou Odrůdu & Lékařské Vlastnosti

 TOPlist